Порто сложи край на серията на Бенфика от 27 мача без загуба

Порто победи с 1:0 Бенфика в първи мач от полуфиналите в турнира за Купата на Португалия по футбол. Така Порто сложи край на серията от 27 мача без загуба на Бенфика във всички турнири. За последно Бенфика загуби от Олимпиакос (Гърция) в Шампионската лига на 5-и ноември миналата година, а в първенството на Португалия допусна поражение от Маритимо в първия кръг от сезона.

Единственото попадение в мача бе дело на Джаксън Мартинес в 6-та минута. Колумбиецът се разписа, след като засече с глава центриране от ъглов удар, а през втората част уцели и гредата. Реваншът ще се състои на 16-и април.