Ливърпул изкова седма поредна победа и е само на точка от върха (видео)

Отборът на Ливърпул победи трудно с 2:1 Съндърланд на своя "Анфийлд", за да се доближи само на точка от първото място в класирането на английската Висша лига. Стивън Джерард от фаул и Даниел Стъридж с 20-ия си гол за сезона дадоха аванс от 2:0 на мърсисайдци, но финалните минути на двубоя бяха драматични, след като резервата на "черните котки" Ки Сун-юен намали изоставането на отбора на Густаво Пойет и даде надежда на гостите, че може да се докопат до равенството. Две минути преди края Джон О'Шей се размина с изравнителен гол, но въпреки това Ливърпул удържа победата и вече има 68 точки, доближавайки се само на една от лидера Челси.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута на срещата с много красив гол. Ветеранът и капитан на "червените" Стивън Джерард не остави шансове на Вито Маноне от пряк свободен удар, след като Луис Суарес бе съборен пред наказателното поле от Сантяго Вергини, който можеше да бъде отстранен и с директен червен картон от рефера Кевин Френд, но в крайна сметка се размина само с жълт картон. Изпълнението на Джерард обаче накара всички на "Анфийлд" да забравят за ситуацията, след като даде аванс на Ливърпул с отличен удар.

Няколко минути след подновяването на играта за втората част хората на Брендън Роджърс удвоиха своята преднина, след като фалцов удар на Даниел Стъридж се отклони в тялото на бранител на Съндърланд и остави Маноне напълно безпомощен. Това бе 20-ия гол за сезона на английския нападател, като по този начин за пръв път в историята на Ливърпул в ерата на Висшата лига двама футболисти на "червените" минават котата от 20 гола, след като Луис Суарес вече е нанизал 28 попадения.

Не всичко обаче бе перфектно за домакините и това се показа в 59-ата минута, когато Адам Джонсън разтресе горната греда зад Симон Миньоле. Минути по-късно и Суарес стори същото, пропускайки възможността да направи резултата 3:0 и да реши окончателно мача.

В 76-ата минута обаче нямаше кой да спаси домакините, след като Джон Фланагън изпусна Ки Сун-Юен и кореецът вкара за 2:1. Така последните минути от двубоя се оказаха доста драматични за домакините, които трябваше да бранят своята преднина, но те се справиха с тази задача и удържаха седмата си поредна победа във Висшата лига, извела ги до второто място, само на една точка зад Челси. Съндърланд пък е 18-и с 25 точки, с три по-малко от 17-ия Кристъл Палас, но и мач по-малко от "орлите".