Балотели изригна и Милан покори Флоренция (видео)

Намиращият се в криза тим на Милан изигра един от най-добрите си мачове под ръководството на Кларънс Зеедорф, побеждавайки Фиорентина с 2:0 насред “Артемио Франки”. Головете отбелязаха Филип Мексес (23) и Марио Балотели (63), като последният бе герой за “червено-черните”. Звездата на “росонерите” първо стреля силно от фаул, като затрудни Нето, който не изби добре, и Мексес с глава откри.

През втората част СуперМарио реализира пряк свободен удар и донесе ценните три точки, които гарантират мястото на Зеедорф на треньорския пост. Победата за Милан е първа след пет поредни мача без успех между Шампионската лига и Серия “А”.

Домакините имаха проблеми със състава, но въпреки това бяха доста мотивирани да се доближат още повече до третото място след успеха с 1:0 над Наполи в миналия кръг. Холандският треньор на гостите заложи на Марио Балотели, Кака, Кейсуке Хонда и Абел Таарабт в атака.

"Виолетовите" пък играха с 4-3-3, като преотстъпеният от Милан Алесандро Матри водеше атаката им. Именно той изпусна най-чистото положение през първата част за своите с глава в 7-ата минута. Милан атакуваше опасно и стигна до гол, а Нето на два пъти трябваше да избива в корнер удари на Съли Мунтари и Таарабт.

В 23-ата минута Мексес с глава вкара своя втори гол този сезон, а докрая на първата част Мунтари пропусна да удвои. Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Матри, който от три метра с глава стреля в аут.

Последва натиск на “виолетовите”, но гол падна в тяхната врата. Това се случи в 63-ата минута, когато Балотели изпълни чудесно пряк свободен удар от 20 метра и вкара своя 12-и гол за сезона. Именно нападателят създаде най-много проблеми на тима на Винченцо Монтела, като за разлика от други срещи бе доста активен и доста сдържан при опитите за провокации и фауловете срещу него.

Въпреки това италианският национал получи поредния си жълт картон, а още шест от съотборниците му също бяха декорирани в жълто. Милан е на 12-о място с 39 точки от 30 мача, докато Виола е на четвърто място с 51 точки, на десет зад третия Наполи.

“Росонерите” прекъснаха черната си серия от пет поредни мача (две равенства и три загуби срещу Фиорентина), като от 2005 година те нямат загуба на “Франки”. Последните три срещи на “Сан Сиро” обаче “виолетовите” винаги си тръгват с трите точки.