Пламен Константинов и Губерния на крачка от спечелване на Купата на CEV

Българският треньор Пламен Константинов и неговият Губерния (Нижний Новгород) са на крачка от спечелване на втория по сила европейски клубен волейболен турнир - за Купата на CEV. Момчетата на Константинов биха категорично вкъщи вицешампиона на Франция Пари Волей (Париж) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:21) в първия мач от финала на турнира, игран тази вечер пред около 2000 зрители в Двореца на спорта "Заречие". Втори съдия на срещата път бе българинът Добромир Добрев.

Реваншът между двата тима във Франция е в събота (29 март) от 21,00 часа българско време. Волейболистите на Губерния трябва да спечелят само два гейма, за да спечелят и титлата в турнира. От друга страна Пари Волей трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейма.

Над всички за Губерния отново бе руският национал и звезда на тима Николай Павлов с 15 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака), а Алексей Кулешов добави 11 точки (4 блока и 70% ефективност в атака) за победата. За тима на Пари Волей Мори Сидибе завърши с 16 точки.
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско 2, Николай Павлов 15, Милош Никич 8, Сергей Савин 7, Алексей Кулешов 11, Алексей Остапенко 3 - Александър Янутов-либеро (Павел Абрамов 2)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ПАРИ ВОЛЕЙ: Гийермо Ернан, Мори Сидибе 16, Йерун Тромел 4, Марко Ивович 9, Ардо Креек 9, Денис Ван Дер Веен - Маркус Щоервалд-либеро (Антоан Бризар, Уилям Да Коща 1, Филип Туитога 3)
Старши-треньор: Дориан Ружейрон.