Макарова и Кенчадзе на последно място

Шампионите на България Елисавета Макарова и Лери Кенчадзе заеха последното 23-о място в кратката програма при спортните двойки на световното първенство по фигурно пързаляне, което започна днес в японския град Сайтама. Българите получиха за изпълнението си оценка от 42.86 точки (24.33 точки за технически елементи и 18.53 точки за компоненти на програмата). Макарова и Кенчадзе са единствените представители на България на шампионата. Според регламента от общо 23 двойки само първите 16 се класира за волната програма.

Четирикратните световни шампиони и двукратни олимпийски бронзови медалисти Альона Савченко и Робин Шолкови (Германия) поведоха в класирането със 79.02 точки. Втори завършиха бронзовите медалисти от световното първенство през миналата година Мегън Дюамел и Ерик Радфорд (Канада) със 77.01 точки.

Олимпийските вицешампиони Ксения Столбова и Фьодор Климов (Русия) получиха трета оценка от 76.15 точки. Волната програма при спортните двойки е утре, а днес световното първенство продължава с кратката програма при мъжете.