Без Гълъбинов Авелино намери място в плейофите

Авелино намери място сред шестте отбора, които могат да се борят за промоция в Серия А в плейофите на втора италианска дивизия, след като направи 1:1 при гостуването си на Карпи. Националният нападател Андрей Гълъбинов пропусна срещата, тъй като последния момент беше повален от вирус и бе принуден да остане в хотелската си стая. Арини откри за Авелино в 11-та минута, но в първата минута от добавеното време към първото полувреме Мбакогу изравни. Преди това Мемушай бе пропуснал и дузпа за домакините. Виновник за наказателния удар беше голмайсторът за Авелино Арини, който беше изгонен с червен картон. Карпи също завърши мача с 10 души накрая, след като Мемушай напусна за два жълти картона.

В дербито на 31-вия кръг от Серия Б лидерът Палермо завърши 1:1 срещу Сиена.