Никол Стамболийска спечели убедително анкетата на „Еврофутбол“ за „Спортен талант на публиката“

Лекоатлетката от Кюстендил Никол Стамболийска спечели убедително анкетата на „Еврофутбол“ за „Спортен талант на публиката“. Тя събра рекордните 910 гласа в допитването, проведено на сайта www.erofootball.bg. Така 18-годишната състезателка става 33-тата спортистка, която българския букмейкър ще финансира през годината по програмата си „Спортни таланти“.

Сумата, с която надеждната атлетка ще бъде подпомогната, е 4 000 лева. Те ще бъдат изразходвани за три лагера, екипировка, физикално възстановяване и хранителни добавки. Целите, които младата атлетка си е поставила за настоящия състезателен сезон, са подобряване на личния й рекорд на 100 м, слизане под 12 сек. и покриване на нормативи за участие в по-големи международни съзтезания и турнири и най-вече представяне на България на Европейско първенство за юноши и девойки до 23 години, както и на Европейско първенство за мъже и жени.

„Благодаря на всички, които повярваха в мен и ми гласуваха това доверие!“, каза развълнувана младата състезателка, като научи новината и допълни: „Ставам и си лягам с мисълта за леката атлетика. Това ще е огромна помощ за мен, ще е страхотен стимул да направя много успешна година, сигурна съм. Благодаря!“

Преди месец Никол Стамболийска, която е състезател на полуфиналистката от Олимпийските игри в Пекин през 2008 г. и действаща рекордьорка на България на 1000 м, многократна шампионка на Балкански игри на 400 м, на 400 м с пр. и 800 м Цветелина Кирилова, спечели сребърния медал на Националния шампионат за юноши и девойки старша възраст (14-15.02.2014 г.) в Добрич на 60 м. Младата състезателка пробяга дистанцията за 7,93 сек, изпреварвайки само с 2 стотни друга представителка на програма „Спортни таланти“ – Викториа Тенчева от Пловдив.

Танцовата двойка Петер Спасов и Екатерина Маркелова от Пловдив така и не успяха да се задържат на първото място и останаха втори с 755 гласа. Трети се класира състезателят по фехтовка Георги Георгиев (София) с 661 гласа. Челната петица се допълва от благоевградчанина Любомир Миланов (канадска борба), който получи одобрението на 650 човека. Пети остана миналогодишният победител в анкетата „Спортен талант на публиката“ Веско Мънков от Велико Търново (културизъм) с 609 гласа.

Общо 7 747 гласа бяха подадени в допитването за определяне на любимеца на потребителите на сайта www.erofootball.bg, което се проведе в периода 07-23.03.2014 г. В него участваха 87 спортисти от 33 дисциплини.

Очаквайте допълнителна информация кога и къде ще бъде връчен чека със спечелената сума на победителя Никол Стамболийска.

Анкетата „Спортен талант на публиката“ е част от програмата на „Еврофутбол“ за финансиране на млади състезатели „Спортни таланти“, която се реализира вече три поредни години. Инициативата е част от мащабния социален проект на букмейкърската къща „Печелиш и помагаш“. Той стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 16 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.