Сусаета носи успех на Атлетик в Билбао (видео)

С гол на Маркел Сусаета Атлетик (Билбао) победи у дома Хетафе с 1:0 в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Сусаета вдигна на крака публиката на "Сан Мамес" в 39-ата минута, като се разписа след изпълнен от Андер Ерера фаул.

Благодарeние на тази победа баските събраха 55 точки и останаха на четвъртата позиция във временното класиране. Хетафе е 16-и с едва 28.
Атлетик е далеч от челната тройка, но има с добър аванс пред преследвачите си Реал Сосиедад, Виляреал, Севиля и е с отлични шансове да играе в Шампионската лига през новия сезон. Ерера пусна топката успоредно на голлинията към Сусаета, който  с топовен шут от около 20-22 метра не остави шанс за стража Жорди Кодина.

Атлетик беше далеч по-добрият отбор на терена, а до краяна мача баските стигнаха до второ попадение, което беше отменено.

Хетафе все още няма победа през 2014 г., докато Атлетик е в серия от пет мача без загуба.