Детройт победи Питсбърг с гол секунда преди края на продължението

С гол на Даниел Алфредсон секунда преди края на продължението Детройт победи Питсбърг с 5:4 в среща от Националната хокейна лига. Това бе втори гол за Алфредсон в мача, след като той се разписа и в редовното време, а освен това добави и асистенция. Густав Никвист се отличи с гол и асистенция, а Томаш Татар и Тод Бертуци отбелязаха другите две попадения за "червените криле". Вратарят Джими Хауърд също има съществен принос за успеха с 39 спасявания. Евгений Малкин вкара два гола за "пингвините", а Лий Стемпняк и Крейг Адамс се разписаха по веднъж за тима на Питсбърг.

Филаделфия постигна четвърта поредна победа след успех с 4:2 над Далас. Уейн Симъндс вкара два гола, а вратарят Стив Мейсън се отличи с 33 спасени удара за успеха на Филаделфия. Ню Джърси прекъсна негативна серия от три мача без победа, след като се наложи над Минесота с 4:3 след продължение. Анди Грийн вкара във 2-а минута на продължението при числено превъзходство и донесе успеха на Девилс. Майкъл Райдър, Яромир Ягър и Марк Фейн отбелязаха другите голове за Джърси.

Отава допусна пета поредна загуба след поражение с 4:5 от Тампа Бей. Теди Пърсел се отличи с два гола за успеха на Тампа. Сан Хосе победи Анахайм с 3:2 в дербито на Тихоокеанската дивизия. Успехът изкачи "акулите" на върха в дивизията, а Анахайм заема второто място.

Брент Бърнс вкара 20-ия си гол за сезона за успеха на Сан Хосе. Джо Торнтън също има основен принос за победата, като реализира 11-о си попадение за сезона.