Зрелищно равенство с Тотнъм прати Бенфика на 1/4-финал (видео)

Бенфика се класира за 1/4-финалите в Лига Европа след атрактивно равенство 2:2 срещу Тотнъм. Португалският гранд беше спечелил първия мач с 3:1, а днес поведе с гол на Есекиел гарай преди почивката, но две попадения за една минута на Насер Шадли смълчаха публиката на "Ещадио да Луж" и върнаха интригата. Още гол делеше Тотнъм от продълженията, но вместо това в последните секунди резервата Лима вкара от дузпа за Бенфика и оформи крайното 2:2.

Може би заради резултата от първия мач и малките шансове за краен успех мениджърът на "шпорите" Тим Шърууд излезе със състав, от който липсваха най-големите звезди. На вратата застана ветеранът Брад Фридъл, Кайл Ноутън, Езекиел Фрайърс, Раниере Сандро и Дани Роуз оформиха защитното каре, пред тях действаха Аарън Ленън, Насер Шадли, Набил Бенталеб, Андрос Таунзенд и Гилфи Сигурдсон, а в предни позиции беше Роберто Солдадо.

Наставникът на домакините Жорже жезус също даде почивка на част от звездите си, начело с Родриго, Лима и Лазар Маркович. В атаката на "лисабонските орли" стартираха Оскар Кардосо, Филип Джуричич и Миралем Сюлеймани.

Бенфика поведе преди почивката с гол на централния защитник Гарай, който надскочи Сандро и засече перфектно центриране Едуардо Салвио - 1:0. След почивката не се виждаше как Тотнъм може да обърне нещата в своя полза, но в 78-ата минута плътен шут на Шадли изненада вратаря Ян Облак, а само минута по-късно белгийският национал отблизо вкара втори гол за гостите и накара феновете на Бенфика да треперят.

Малко преди края реферът Дамир Скомина подмина претенциите на футболистите на Тотнъм за дузпа, а в добавеното време отсъди наказателен удар за Бенфика, реализиран от резервата Лима.

В крайна сметка португалците продължават напред с общ резултат от двата мача 5:3 и ще се опитат отново да стигат до финала на турнира, след като миналата година отстъпиха драматично на Челси с 1:2.

БЕНФИКА - ТОТНЪМ 2:2 (1:0)
1:0 Гарай (34)
1:1 Чадли (78)
1:2 Чадли (70)
2:2 Лима (90+5)

* Бенфика се класира за 1/4-финалите с общ резултат 5:3