Загуби за българите в Белгия

Последният 30-и кръг от редовния сезон в белгийското първенство не донесе положителни емоции за двамата българи в Джупилер лигата - Иван Бандаловски и Костадин Хазуров. Бандаловски беше титуляр при загубата на Оуд-Хеверлее от Монс с 2:3, а Хазуров изобщо не игра за Лиерс, който отстъпи с 1:2 на Локерен.

За Оуд-Хеверлее беше важно да победи последния в класирането Монс, но след няколко обрата тимът на Бандаловски допусна драматично поражение. В герой за Монс се превърна Тим Матис, който вкара решителния гол в 89-ата минута от дузпа. По този начин Оуд-Хеверлее остана на предпоследното 15-о място с 27 точки.

Лиерс нямаше много шансове срещу по-стойностния състав на Локерен, който поведе с голове на Хамди Харбауи и Аянда Патоси, преди Рашид Бурабия да вкара почетното попадение за домакините в последната минута.

Отборът на Хазуров е на 12-а позиция в таблицата, а лидер е Стандард (Лиеж), който завърши 1:1 като гост на Беверен и има аванс от 4 точки пред втория Брюж.