Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Стойко Ненчев, Златан Йорданов и Сен-Назер не можаха да спрат Бове

Отборът на Сен-Назер, където се състезават българските волейболисти Стойко Ненчев и Златан Йорданов, допусна домакинска загуба от Бове с 2:3 (20:25, 19:25, 25723, 25:19, 10:15) в мача от 23-ия кръг на френската Лига А.

Стойко Ненчев излезе като титуляр за Сен-Назер и се отличи с 9 точки (1 ас, 3 блока, 38% ефективност в атака).

Златан Йорданов се появи в игра във втората част и имаше основна заслуга за спечеления 3-ти и 4-ти гейм, като записа общо 8 точки (57% ефективност в атака, 75% позитивно посрещане).

Американецът Мърфи Трой блесна с 24 точки (2 аса, 3 блока, 41% ефективност в атака), а бразилецът Леви Алвеш Кабрал също записа 24 точки (1 ас, 4 блока, 45% ефективност в атака, 38% позитивно посрещане) за Сен-Назер.

Брам Ван Ден Дриес заби 23 точки за Бове.

Така Сен-Назер записа 14-та загуба от началото на сезона и се смъкна на предпоследното 13-то място с актив от 27 точки и попадна в зоната на изпадащите отбори. Бове спечели 12-а победа от началото на сезона и заема 6-та позиция с актив от 35 точки.

В следващия 24 кръг Сен-Назер гостува на Аячо на 22 март, а Бове приема Нарбон.