Виктория Волей обърна УНСС с 3:2 в София

Волейболният отбор на Виктория Волей записа втора поредна и общо 8-ма победа от началото на сезона във Висшата лига, след като в мач от 16-ия кръг постигна хубав обрат като гост на УНСС в София. "Студентите" поведоха с 2:0 (25:19, 25:17), но след това пловдивчани заиграха много хубаво и успяха да променят развоя на срещата след 25:20, 25:23 и 15:9 в тайбрека. За УНСС това бе 4-ти пореден мач, който завършва в пет гейма, като прекъснаха серията си от три поредни победи.

Малко по-рано през деня отново в зала "Икономист" Пирин Йел-ЛТУ надигра трудно другия пловдивски отбор - Локомотив 1926, с 3:0 (26:24, 27:25, 25:18). Така Пирин събра 19 точки в класирането, което отрежда 6-то място на тима. Локо пък остава на 3-то място с 25 точки въпреки тежкото поражение.

Лидерът в първенството Миньор (Перник) даде гейм на Раковски 1964 при гостуването си в Севлиево, за да се поздрави с победата с 3:1 (25:23, 29:27, 23:25, 25:18). Така, след като записаха 4-ти пореден успех перничани изглеждат недостижими на върха в класирането с 35 точки, на 6 пред Инвестбанк Тетевен Волей, два кръга преди края на редовния сезон.

В местното дерби между Инвестбанк Тетевен Волей и Изгрев (Ябланица) се наложиха домакините с категоричното 3:0 (25:18, 29:27, 25:16). И ако Тетевен Волей се утвърди на 2-ата позиция с 29 точки, то Изгрев все още няма победа пред пролетния полусезон, след като допусна 6-та поредна загуба и остава на дъното в класирането с 10 точки.

Отборът на Черно море БАСК (Варна) почива в този кръг.