БГ Лион с важна победа като гост над Аячо с 3:1! Владо Николов с 15 точки

Отборът на АСЮЛ Волей (Лион), в който играят българските волейболисти Владимир Николов, Теодор Салпаров, Божидар Славев и Христо Тодоров, записа изключително важна "чиста" победа като гост над втория в класирането тим на Аячо с 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:19) в мач от 23-ия кръг на френската Лига А.

Двубоят се игра пред 900 зрители в зала "Палатину" в Аячо.

Капитанът на Лион Владимир Николов заби 15 точки (2 аса, 1 блок, 40% ефективност в атака) за успеха, а Теодор Салпаров игра цяла мач като либеро и записа 36% перфектно и 86% позитивно посрещане. Божидар Славев игра цял мач и се отчете с 8 точки (1 ас, 32% ефективност в атака, 28% перфектно и 93% позитивно посрещане). Христо Тодоров се появи като резерва на Симон Тишер в първия и 3-ия гейм.

Канадецът Туунте Ван Ланквелт стана най-резултататен в мача с 22 точки (2 аса, 2 блока).

Македонецът Йовица Симовски бе най-резутатен за Аячо с 15 точки, а финландецът Анти Силтала добави още 10 точки.

Лион за втори път през сезона побеждава Аячо, след като в домакинския си мач извоюва успеха с 3:2 през есента.

Успехът бе 9-ти за водения от Силвано Пранди тим на Лион и с актив от 29 точки Владо Николов и компания се изкачиха на 10-о място с актив от 29 точки.

Аячо допусна 9-о поражение от началото на сезона, но с актив от 45 точки продължава да е на второ място във временото класиране.

В следващия 24 кръг Лион е домакин на Сет на 22 март, а Аячо е домакин на Сен-Назер, в който играят българските волейболисти Стойко Ненчев и Златан Йорданов.

АЯЧО - ЛИОН 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 19:25)

АЯЧО: Брет Дейли 9, Йоан Жаумел 2, Томи Сание 9, Анти Силтала 10, Еманюел Ригонде 8, Йовица Симовски 15 - Стив Пероне-либеро (Маони Талиа 5, Флориан Лакаше, Рикардо Мартине)
Старши-треньор: Фредерик Фернандес
ЛИОН: БОЖИДАР СЛАВЕВ 8, Куентин Жофроа 11, Марк МакГивърн 11, Симон Тишер 5, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 15, Туунте Ван Ланквелт 22 - ТЕОДРОР САЛПАРОВ-либеро (ХРИСТО ТОДОРОВ, Грейсън Оверман, Сърджан Ристич, Михал Храздира)
Старши-треньор: Силвано Пранди.