Щутгарт се събуди, но взе само точка (видео)

В дебюта на новия си треньор Хууб Стевенс закъсалият Щутгарт пропусна да спечели гостуването си на Вердер (Бремен) - 1:1. Георг Нийдермайер изведе "швабите" напред в двубоя от 25-ия кръг, но капитанът на съперника Аарон Хънт изравни в 79-ата минута. В 45-ата минута Мартин Харник пропусна дузпа за гостите, след като удари гредата. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Асани Лукимиа-Мулонготи. Защитникът от Конго се реваншира в 54-ата минута, когато точно пред голлинията изби топката, която влизаше в мрежата. Африканецът участваше и при изравнителното попадение. В 79-ата минута Хънт стреля от фаул и топката отксочи от тялото на Лукимиа-Мулонготи, като така залъга вратаря Свен Улрайх. Не е изключено след преразглеждане на ситуацията голът да бъде записан точно на името на бранителя.

С тази точка Щутгарт остава първият отбор над чертата, докато Вердер диша по-спокойно на 12-а позиция.