Залцбург не победи за пръв път в Лига Европа

Австрийският Ред Бул Залцбург не успя да спечели за пръв път от началото на участието си в Лига Европа и след осем поредни успеха в турнира, завърши наравно 0:0 при гостуването си на швейцарския Базел. Гостите бяха по-добрият отбор на "Санкт Якоб Парк" и отправиха повече удари към вратата на Ян Зомер, както и повече в очертанията й, но въпреки това не успяха да го преодолеят.

Особено осезаемо бе преимуществото на гостите преди почивката, когато нападателите на "биковете" Роберт Жул и Кевин Кампъл не успяха да открият резултата от много чисти положения. Крилото Саидо Мане също осъществи няколко остри пробива, с които отвори отбраната на домакините, но до попадение така и не се стигна.

След почивката Базел се посъвзе и успя да съзаде няколко по-опасни атаки пред вратата на Петер Гулаши, но също не намери път към гола. По този начин двата отбора оставиха развръзката от двубоя за реванша в Австрия.

БАЗЕЛ - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ 0:0