България спечели втората си контрола с Черна гора

Юношеският национален отбор на България до 17 години спечели с 1:0 втората контрола срещу Черна гора, съобщи официалният сайт на БФС. Съставът на Александър Георгиев стигна до успеха в Трявна с гол на Валентин Йосков във втората минута на добавеното време. Вчера черногорците спечелиха с 2:1 в Казанлък.

Днес „лъвовете” започнаха много по-внимателно и концентрирано в сравнение с първия двубой. В 11-та минута Валентин Йосков слаломира между няколко защитници в опит да си отвори пространство за удар от границата на наказателното поле, но точно когато се готвеше да нанесе шут, защитник на гостите изби топката с шпагат.

В 26-та минута Георги Русев стреля от воле от 24 метра, само че право в ръцете на Матия Глигорович.

Скоро след изтичането на половин час игра нашият тим организира хубава атака с по едно докосване. Топката се озова в Павел Головодов, чийто диагонален шут от 15 метра бе париран от Емра Кърчич.

Шест минути преди почивката Черна гора организира най-опасната си атака. След двойно подаване с Андрия Чошович капитанът Марко Бурзанович нанесе фалцов изстрел с десния крак, профучал близо до напречната греда.

Вторто полувреме стартира с натиск на България. В 48-та минута Исмет Рамадан проби до аутлинията и центрира към Валентин Йосков, а нападателят от трудна позиция стреля с десния крак, за да принуди Глигорович да плонжира в долния ляв ъгъл. В 58-та минута Йосков шутира от 30 метра и още веднъж вратарят на гостите се справи.

В 65-та минута комбинация между Головодов, Йосков и Илиян Стефанов доведе до шанс пред Исмет Рамадан. Ударът на крилото от близко разстояние премина в аут. Пет минути преди края Андрия Чошович се отскубна от отбраната на „лъвовете” и тества Даниел Наумов, който спаси. Скоро след това Владимир Бурзан остана непокрит, но и този път Наумов не сбърка и парира изстрела.

Във втората минута на добавеното време Фабиен Георгиев центрира от фаул, а черногорците избиха към границата на наказателното поле. Там капитанът Георги Янев върна топката с глава към купа от играчи, Валентин Йосков реагира най-бързо и от 3-4 метра донесе успеха за селекцията на Александър Георгиев.

Следващият лагер на България (U17) започва на 12 април и ще предшества участието на „лъвовете” на силен приятелски турнир в Сърбия, където освен срещу домакините ще се изправим и срещу Чехия и Румъния.

Съставът на България (U17): Илиян Узунов (41 – Даниел Наумов), Валери Христов, Кристиян Славов (66 -  Иван Великов), Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Илиян Стефанов (66 – Фабиен Георгиев), Георги Янев – капитан, Георги Русев (71 – Росен Кръстев), Йоан Маринов (41 – Исмет Рамадан), Павел Головодов (78 – Божидар Божилов), Валентин Йосков