Изненадата е факт: Черно море спря Литекс в Ловеч

Отборът на Черно море спретна малко очаквана изненада, след като завърши 0:0 при гостуването си на борещия се за титлата тим на Литекс.

Моряците играха изключително дисциплинирано в защита и дадоха малко шансове оранжевите в предни позиции, а веднъж и гредата им помогна да запазят мрежата си суха.

Първата опасна ситуация бе създадена от варненци. В 4-та минута те отнеха топката в центъра на терена и организираха бърза контраатака, която завърши с пас към Божилов. Нападателят на моряците стреля с левия крак, но Александров спаси. Секунди по-късно Около се измъкна по дясното крило, но центрира нескопосано и пропиля опасната атака.

В 20-та минута Момчил Цветанов отправи първия точен удар към противниковата врата, но той не затрудни Китанов. Четири минути по-късно Джордан получи топката в наказателното поле, избута бранител на моряците и стреля от десетина метра, но над напречната греда. Това бе първата сериозна опасност пред вратата на Черно море.

В 41-та минута Литекс като по чудо не откри резултата. Цветанов бе изведен по дясното крило и центрира по земя към Джордан, който стреля, но топката се удари в десния страничен стълб и се върна към терена, където Китанов я улови.

След почивката играта не се промени кой знае колко много - оранжевите държаха топката, а моряците разчитаха предимно на контраатаки.

В 58-та минута резервата на ловчанлии Армандо Ваюши стреля, Страхил Попов опита да направи добавка с пета, но Китанов внимаваше и спаси. Десет минути преди края на срещата Асприля, който се появи на терена в 64-та минута, центрира към Ваюши, албанецът отправи удар с глава, но не уцели целта.

Последната опасна ситуация пред вратата на моряците бе в 94-та минута, когато Петър Златинов стреля опасно от фал, но Китанов прояви рефлекс и изби в корнер.

Така ловчанлии изравниха по точки основния си конкурент за титлата - Лудогорец, но орлите са с мач по-малко.