Нов съперник за Блус в евроквалификацията в Атина

Промени в две от групите от квалификациите за Европейската клубна купа по бейзбол направи техническата комисия на континенталната конфедерация (СЕВ). Едната от тях засяга българския шампион София Блус, който миналия месец бе разпределен в група 2 в Атина (Гър, 16-21 юни) заедно с домакина Маруси, хърватския Олимпия Карловац и румънския Атлетико Александрия. Снощи стана ясно, че в гръцката столица ще играе и пети отбор – шампионът на Русия СДЮШОР №42 Москва.

Според първоначалното разпределение бейзболният тим на Специализираната детско-юношеска школа за олимпийски резерв трябваше да участва в група 1 в Антверпен (Бел), където сега е пратен швейцарският вицешампион Цюрих Чалънджърс, допълнително подал заявка за евротурнирите. Другите тимове там остават същите – домакинът Брасхат Брейвс, хърватският Нада Сплит, австрийският Виена Уондърърс и шведският Лександ Бейзбол.

Заради увеличаването на броя участници в групата на Блус се променя и програмата на турнира, както и неговият регламент. Софиянци ще открият кампанията с мач срещу Олимпия Карловац на 16 юни, а във втория ден ще почиват. По-нататък "блусарите" ще играят срещу Маруси (18 юни), Атлетико (19 юни) и СДЮШОР №42 (20 юни). След изиграването на двубоите всеки срещу всеки няма да има 1/2-финали, а първите два тима в крайното класиране директно ще се срещнат във финала на 21 юни.

Крайните победители във всички общо 4 квалификационни групи ще добият правото да играят в плейофите през септември за две места в турнира на европейските шампиони през 2015 г.