ЛА Клипърс се справи и с Финикс

Тим Хардуей Джуниър реализира 28 точки за победата на Ню Йорк у дома със 123:110 срещу Филаделфия в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Амаре Студамайър добави още 23 точки, а неговите съотборници Джей Ар Смит и Кармело Антъни вкараха по 22 точки за успеха на Никс. В първия период домакините изоставаха с 12 точки, но в последния период имаха аванс от 110:89 и очаквано се поздравиха с крайния успех в двубоя. Майкъл Картър-Уилямс постигна трипъл-дабъл за гостите с 23 точки, 13 борби и 10 асистенции. Тони Ротън добави 23 точки за Филаделфия.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Маями, победи с 99:90 у дома срещу Вашингтон. Дуейн Уейд вкара 13 от своите общо 22 точки в последната четвърт, а Леброн Джеймс беше най-резултатен за победителите с 23 точки. Крис Бош отбеляза 22 точки за състава на Хийт, който се бори за първото място в Източната конференция с Индиана. Рей Алън се отличи с 13 точки за тима от Флорида, а Брадли Бийл реализира 18 точки за столичани. Мартел Уебстър добави още 17 точки за Уизърдс.

Лос Анджелис Клипърс спечели със 112:105 у дома срещу Финикс, а Блейк Грифин беше най-резултатен за успеха с 37 точки. Той реализира 22 точки още в първата част, вкарвайки 14 от общо 16 изстрела. Дарън Колисън добави още 20 точки за "Ножиците", а съотборникът му Крис Пол наниза 17 точки и подаде 11 асистенции. Горан Драгич завърши с 23 точки и 5 асистенции за Сънс. Тимът от Аризона не се е класирал за плейофите от 2010 година, а сега се намира на осма позиция в Западната конференция.

Бруклин победи със 101:97 у дома срещу Торонто, а Дерън Уилямс и Шон Ливингстън отбелязаха по 18 точки за успеха на Нетс. Пол Пиърс реализира тройка минута преди края, която имаше решителен характер за успеха на домакините. Пиърс завърши с 15 точки. Кайл Лаури завърши с 21 точки за Торонто, който е лидер в Атлантическата дивизия.

Резултати от редовния сезон в националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Шарлот - Денвър 105:98
Бруклин - Торонто 101:97
Маями - Вашингтон 99:90
Ню Йорк - Филаделфия 123:110
Милуоки - Орландо 105:98
Юта - Атланта 110:112
ЛА Клипърс - Финикс 112:105