Надал сензационно отпадна от турнира в Индиън Уелс

Световният №1 Рафаел Надал сензационно отпадна от турнира от серията "Мастърс" в Индиън Уелс. Испанецът, който е трикратен шампион в състезанието и защитаваше миналогодишната си титла, отстъпи с 3:6, 6:3, 6:7 (5) пред украинеца Александър Долгополов в мач от третия кръг. В петте предишни срещи между двамата Долгополов не бе спечелил нито един сет, но сега успя да се пребори за победата. Украинецът допусна пробив в подаването си още в първия гейм в мача, но въпреки това взе първия сет, ала във втория Рафа проби в шестия гейм и изравни резултата в сетовете. В решаващата трета част Долгополов поведе с 5:2 гейма, но бе пробит на нула, сервирайки за мача. Надал спечели 10 поредни точки, но бившият №13 в света Долгополов запази самобладание и в последвалия тайбрек надви своя съперник.

В следващата фаза на турнира 31-ият в световната ранглиста Долгополов ще играе с италианеца Фабио Фонини, който спаси два мачбола преди да победи французина Гаел Монфис с 6:2, 3:6, 7:5.

В същото време, 4-кратният шампион в турнира Роджър Федерер и шампионът на Australian Open Станислас Вавринка преодоляха третия кръг. Двамата швейцарци се приближиха до мач помежду си (който може да стане факт на 1/4-финалите), след като Федерер надви руснака Дмитрий Турсунов със 7:6 (7), 7:6 (2), докато поставеният под №3 в схемата Вавринка помете с 6:0, 6:2 Андреас Сепи (Италия). Федерер ще мери сили на 1/8-финалите с германеца Томи Хаас, който срази със 7:6 (3), 6:2 японеца Кей Нишикори. Вавринка пък ще спори за място в следващата фаза с намиращия се в отлична форма в последно време Кевин Андерсън. Гигантът от ЮАР се наложи с 4:6, 6:0, 6:3 над "щастливия губещ" от квалификациите Евгений Донской (Русия).

Междувременно, олимпийският шампион Анди Мъри загуби сет, но все пак не допусна изненада и се справи с чеха Иржи Весели с 6:7 (2), 6:4, 6:4. Следващият съперник на шотландеца е канадецът Милош Раонич, който надигра с 6:4, 6:3 колумбиеца Алехандро Фая.