Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Еми Николова и Конеляно с 8-а поредна победа в Италия

Италианският Имоко Волей (Конеляно) с Емилия Николова записа осма поредна победа в Серия А1, след като в мач от 17-ти кръг на шампионата не оставиха никакви шансове на Банка ди Форли (Форли) и се наложиха с 3:0 (25:21, 25:10, 25:22) пред близо 3000 зрители в "Пала Верде".

Емилия Николова реализира 8 точки (3 блокади, 38 % в нападение), като игра само два гейма. Причината за отсъствието й в третата част за щастие не е контузия, а треньорско решение.

С 14 точки най-резултатна за Черните пантери бе Валентина Фиорин (1 ас, 1 блокада, 38 % в атака). За тима на гостите с 10 точки остана капитанът Алесандра Вентура (50 % в нападение).

Имоко Волей продължава да заема второ място във временното класиране с 36 точки, на шест зад шампионките от ребеки Нордмеканика (Пиаченца).

В следващия кръг на 16 март Имоко Волей гостува на Фопапедрети (Бергамо) от 19,00 часа.