Наша фигуристка отново е №1 в шоуто на легендарните Торвил и Дийн

Бившата национална състезателка по фигурно пързаляне Мария Филипов победи и в последния сезон на британското шоу "Танци на лед" (Dancing On Ice). 40-годишната българка триумфира в дует с певеца Рей Куин (25 г.), когото изведе до шампионския приз и през 2009 година. След като получиха максималния сбор от по 40 точки за двете си изпълнения в неделя, Куин и Филипов бяха посочени за №1 и от публиката.

"Аз съм абсолютно привилегирован, но този момент е за Мария. Благодаря на всички, които гласуваха за нас. На седмото небе съм от щастие. Напитките са от мен", заяви бившият финалист в X Factor, след като бе провъзгласен за Крал на леда. На второ място остана актрисата от "Коронейшън Стрийт" Хейли Тамадон, а олимпийската шампионка по спортна гимнастика Бет Туидъл, която спечели миналогодишното издание на шоуто, този път се класира трета.

Финалният кръг на шоуто ще се запомни и с последния танц на неговите създатели - легендарните Джейн Торвил и Кристофър Дийн. За радост на публиката в залата и на зрителите пред малкия екран те изпълниха своето прочуто болеро, донесло им олимпийското злато през 1984 година.