Ники Пенчев и Ресовия на една победа от полуфинал в Полша

Николай Пенчев се появи в игра във втория гейм на втората домакинска победа на неговия Асеко Ресовя (Жешув) над Ефектор (Киелче) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:18). С успеха от неделя шампионите вече водят в четвъртфиналната серия с 2-0 победи, а третата среща ще се играе на 21 март в Киелче. За полуфиналите продължава тимът достигнал първи до 3 победи.

В неделя българският национал влезе за изпълнението на сервис, след което остана в игра на задно поле, за да посрещне на 6 сервиса. Капитанът Олег Ахрем заби 20 точки за успеха, а Давид Конарски добави още 15 точки.

В първата среща Асеко Ресовя (Жешув) се наложи над Ефектор (Киелче) с 3:0 (25:15, 25:22, 25:15), а Николай Пенчев, който през миналия сезон защитаваше честта именно на тима от Киелче се появи игра за кратко във втория гейм за изпълнение на сервис. Олег Ахрем се отличи с 15 точки, а Петер Вереш с 12 точки за успеха.