Ударно начало за Амкар, Пеев пак бележи и настигна Хълк (видео)

Отборът на Амкар още веднъж затвърди впечатлението, че е приятната изненада на сезона в Русия. На старта на втория дял от първенството "червено-черните" разгромиха Волга с 5:1 и заемат 7-о място в класирането, но само на точка от 5-ия ЦСКА (Москва). И днес огромен принос за успеха на тима от Перм имаше българската колония. Георги Пеев реализира поредния си гол от дузпа и вече има на сметката си 9 попадения, като се изравни в листата на стрелците със суперзвездата Хълк, а пред него са само петима футболисти. Благой Георгиев пък се отчете с две асистенции и беше моторът на Амкар в средата на терена.

Захари Сираков също беше титуляр за домакините и игра до последните секунди, когато отстъпи мястото си на новото попълнение Дамиан Збожен. Българският ветеран дори спечели дузпата, след която отборът му поведе с 2:1. Много силен дебют направи друг привлечен тази зима футболист - нигериецът Фегор Огуде. Офанзивният халф заби два гола и демонстира отлично разбирателство с останалите полузащитници на Амкар.

Огуде откри резултата в 4-ата минута след хубаво подаване на Игор Пикушак. Гостите имаха нещастието още до средата на първото полувреме да направят две принудителни смени, като заради контузии терена напуснаха Роман Концедалов и Александър Шуленин. Въпреки това, Волга изравни след половин час игра благодарение на точен удар на Лутън Шелтън.

Много скоро обаче Амкар си върна водачеството с гол от дузпа на Пеев. Нарушението беше на резервата Ариел Борисюк срещу Захари Сираков, който малко по-рано тества рефлексите на Сергей Парейко. От бялата точка Пеев не сбърка и вкара третия си гол срещу Волга този сезон, след като на два пъти беше точен през есента за победата с 2:0 в Нижний Новгород.

През второто полувреме Амкар продължи да притиска съперника, но Пикушак и Александър Коломейцев пропуснаха да убият интригата. Това стори Огуде в 79-ата минута, когато засече с глава центриране на Благо Георгиев от фаул за 3:1. Десетина минути по-късно Георгиев качи топката на главата на резервата Максим Канунников, който изпревари Сергей Парейко и вкара четвърти гол за Амкар, а крайното 5:1 беше оформено след автогол на Марчин Ковалчик, който в опита си да изчисти едно центриране прати топката в собствената си врата.

За Амкар това е най-изразителната победа този сезон, а Волга регистрира трета поредна загуба и се намира малко над зоната на изпадащите. В следващия кръг тимът на Юрий Калитвинцев гостува на Рубин, а Амкар приема борещия се за титлата Локомотив (Москва).