Русенски боксьор ще участва в международен турнир в Литва

Състезателят от боксов клуб "Русе" Орлин Йорданов ще участва в международен турнир в столицата на Литва - Вилнюс. Това съобщиха от клуба в крайдунавския град. Боксьорът заминава днес заедно с националния отбор - младежи. Турнирът, който е на името на олимпийския шампион Дан Позняк, ще се състои от 12 до 16 март.

Русенският боксьор ще се качи на ринга в категория до 49 килограма. Орлин Йорданов е ученик в русенското спортно училище. Негови треньори са Павел Сяров и Съби Събев. От няколко седмици той участва в подготовката на националния младежки отбор по бокс за световното първенство, което започва на 10 април в София. Турнирът в българската столица е квалификационен за участие в Младежките олимпийски игри, които ще са през август тази година в Китай.

Междувременно, боксов клуб "Русе" спечели две призови места във втория кръг от Държавното лично отборно първенство за юноши, което се проведе в края на миналата седмица в Бургас. Ангел Йорданов стана победител в категория до 46 килограма, а Християн Миленов е трети в категория до 50 килограма.