Алън с успешно начало в Хайкоу, Магуайър отпадна

Марк Алън започна успешно участието си на турнира Haikou World Open в Китай, където ще преследва своята трета поредна титла. Северноирландецът преодоля първия кръг след успех с 5:2 фрейма срещу Майк Дън, като записа в сметката си най-добър брейк от 127 точки. В следващия кръг световният номер 12 ще се изправи срещу победителя от срещата между Марк Уилямс и Сидзюн Юан.

28-годишният Алън започна мача със сенчъри брейк от 127 точки, след което изостана с 1:2 фрейма. В четвъртата партия Дън направи серия от 53 точки, но въпреки това загуби партията. До края на двубоя Алън не даде нито фрейм на съперника си, като северноирландецът се прояви с още един халф-сенчъри брейк от 59 точки в петата част.

"Може да играя с Марк Уилямс в следващия кръг и определено няма да ми е лесно, имайки предивд, че той е двукратен световен шампион. Той е един от най-добрите в снукъра", каза Алън пред медиите.

В друга среща от откриващия кръг номер 8 в света Стивън Магуайър изненадващо отпадна от надпреварата след загуба с 4:5 части срещу Тепчая Ун-Но. Шотландецът записа най-добър брейк от 111 точки, докато съперникът му се отчете с 61 и 60 точки. Вторият халф-сенчъри брейк бе в решаващия девети фрейм.

Четирикратният световен шампион Джон Хигинс нямаше проблеми срещу Алекс Дейвис и го отстрани с 5:1 части. Бившият лидер в ранглистата реализира сенчъри брейк от 122 точки в четвъртия фрейм. Номер 2 в света Марк Селби пък надделя с 5:3 срещу Антъни Хамилтън, като двамата състезатели направиха по само един халф-сечнчъри брейк в мача. Изключително напрегнат бе сблъсъкът между Матю Селт и Бари Хоукинс. Заемащият 56-ата позиция в ранглистата Селт навакса изоставане от 0:4 до 4:4, но в последната партия Хоукинс все пак се оказа по-съобразителен и с разчистване от зелена до черна стигна до успеха.