Лейкърс изненада Оклахома Сити

Чикаго Булс победи гостуващия шампион Маями Хийт с 95:88 след продължение в мач от Националната баскетболна асоциация. Домакините наваксаха дефицит от 12 точки при 50:62 към края на третата четвърт и стигнаха до обрат. Джоаким Ноа се отличи с 20 точки, 12 борби, 7 асистенции и 5 блокирани удара, а Ди Джей Огъстин добави 22 точки. Кърк Хайнрих изравни 20,1 секунди преди края за 86:86, а Джими Бътлър блокира опита за стрелба на голямата звезда на гостите ЛеБрон Джеймс в последната секунда. В допълнителното време Чикаго направи серия от 9:0 точки, което се оказа решаващо. Дуейн Уейд беше лидер на гостите с 25 точки, а Джеймс беше под нивото си, въпреки че записа 17 точки, 9 борби и 8 асистенции, но Маями допусна трета поредна загуба.

Монта Елис и Девин Харис нанизаха по 20 точки, а Далас Маверикс се справи с лидера в Източната конференция Индиана Пейсърс със 105:94 като домакин. Пол Джордж беше най-добър за "Пешеходците" с 27 точки и 11 борби, но това не помогна да бъде избегнато четвъртото последователно поражение. Основна заслуга за успеха имаха резервите на тексасците, които вкараха 41 точки срещу само 4 за играчите от пейката на съперника.

Джеймс Хардън се отличи 41 точки, 10 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки, а Хюстън Рокетс надделя над гостуващия Портланд Трейлблейзърс със 118:113 след продължение. Джереми Лин добави 26 точки за петия пореден успех на тима. Портланд имаше аванс от 96:83 в началото на четвъртата част, но със серия от 13:2 точки в следващите пет минути домакините заличиха пасива си, а с тройка на Хардън 8,8 преди края изравниха за 106:106, което прати мача в продължение. В него гостите поведоха със 113:110, но не успяха да вкарат кош в последните 2:44 минути на добавеното време, което се оказа решаващо. ЛаМаркъс Олдридж завърши с 28 точки и 12 борби за Портлънд.

Джоди Мийкс вкара рекордните в кариерата си 42 точки и имаше основна заслуга за успеха на Лос Анджелис Лейкърс над лидера в Северозападната дивизия Оклахома Сити Тъндър със 114:100. Пау Гасол добави 20 точки и 11 борби за домакините, които спечелиха едва за осми път в последните си 37 мача. Кевин Дюрант записа трети "трипъл-дабъл" за сезона, но и това не помогна на гостите. Той завърши с 27 точки, 10 борби и 12 асистенции.

Голдън Стейт Уориърс постигна четвърта поредна победа след 113:107 над гостуващи Финикс Сънс. Дейвид Лий беше най-добър за домакините с 26 точки и 9 борби. Джералд Грийн вкара 25 точки за гостите, които имат равни показатели с Мемфис Гризлис в борбата за осмото място в Западната конференция.

Антъни Дейвис реализира 32 точки и взе 17 борби при успеха на Ню Орлиънс Пеликанс над гостуващия Денвър Нъгетс със 111:107 след продължение. Домакините наваксаха дефицит от 16 точки и стигнаха до третата си поредна победа.

Кайл Лаури записа четвърти "трипъл-дабъл" в кариерата си, а Торонто Раптърс победи Минесота Тимбъруулвс със 111:104. Лаури се отличи с 20 точки, 12 борби и 11 асистенции за гостите. Звездата на домакините Кевин Лав също беше близо до подобно постижение, но остана с 26 точки, 11 борби и 9 асистенции.