Летящ старт за Григор Димитров в Индиън Уелс, чака го познат съперник (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Григор Димитров продължава великолепното си представяне от началото на годината. След като преди седмица завоюва титлата в Акапулко, днес най-добрият български тенисист стартира повече от убедително участието си на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс. В среща от втория кръг 22-годишният хасковлия победи холандеца  Робин Хаазе с 6:4, 6:3 и по този начин си осигури нова среща с Ернестс Гулбис. Двамата вече изиграха два мача помежду си през сезона, като първо латвиецът спечели в Ротердам, а Григор взе реванш на четвъртфиналите в Акапулко.

Двубоят срещу 46-ия в световната ранглистта Хаазе беше равностоен само в първия сет. Гришо допусна пробив на нула още в третия гейм, но много бързо съумя да стабилизира играта си и да изравни резултата за 3:3. Пробивът в полза на Димитров дойде след много драматичен гейм, в който Хаазе спаси три брейкбола, преди да направи две последователни грешки и да предаде подаването си.
До края на сета Димитров беше тенисистът, който диктуваше събитията на корта. Сервисът на българина започна да му носи лесни точки, а този на неговия съперник все по-често отиваше в аут. При 5:4 в своя полза Григор стигна до два сетбола и още първият бе реализиран благодарение на непредизвикана грешка на Хаасе, който от форхенд прати топката в мрежата.
Втората част не предложи много интрига. Хаазе спаси точка за пробив и поддържаше равновесието до 2:2, но след това Григор спечели подаването на нула и веднага реализира пробив, който го доближи до крайната победа. Българинът нямаше никакви проблеми да затвори мача и дори зарадва колоритната българска агитка с няколко атрактивни отигравания. Точката в двубоя беше поставена с мощен ас по правата след малко повече от час игра.

Победата е втора за Григор в двата му досегашни мача срещу Хаазе и му гарантира 28 000 долара от наградния фонд. С достигането до третия кръг поставеният под номер 15 в схемата българин спечели и 45 точки за ранглистата. Другата добра новина за хасковлията е отпадането на Томаш Бердих. Това означава, че ако преодолее съпротивата на Гулбис, Димитров ще играе в четвъртия кръг срещу един измежду Роберто Баутиста Агут или Ярко Ниеминен.

ГАЛЕРИЯ от мача ГРИГОР ДИМИТРОВ - РОБИН ХААЗЕ 6:4, 6:3 - ТУК!!!