Слабак изненада Аякс

Шампионът на Холандия Аякс сензационно завърши 1:1 у дома със слабака Камбуур и пропусна да увеличи преднината си на върха в класирането. Мачът на "Амстердам Арина" премина при тотално надмощие на домкаините, които поведоха още във 2-ата минута с гол на Сийм Де Йонг, но след това направиха много пропуски, а в 53-ата минута бяха наказани от изравнителното попадение на Барто.

Друг от претендентите за титлата - Твенте, се провали като гост на Го Ахед Ийгълс и загуби с 0:1. Гола отбеляза Антониа в 33-ата минута. Фейнорд не сбърка при визитата си на Грьонинген и спечели с 2:0 след голове на Шакен и Де Врий.

В класирането Аякс води с 58 точки, пред Витес с 52, Твенте с 49, Фейенорд с 48 и ПСВ Айндховен с 47.