Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

САЩ завърши на първо място в класирането по медали

Отборът на САЩ завърши на първо място в класирането по медали на Световното първенство по лека атлетика в зала. Американците спечелиха 12 отличия в 26-е дисциплини, 8 от които златни. На второ място е тимът на Русия с три златни и два сребърни медала, а трети е Етиопия с две златни, две сребърни и едно бронзово отличие.

Състезатели от общо 30 страни стигнаха до почетната стълбичка в надпреварата, а 16 от тях излъчиха шампиони в отделните дисциплини.

България участва с двама атлети. Георги Иванов завърши на пето място в тласкането на гюле с национален рекорд в зала от 21.02 метра, а Радослава Мавродиева се нареди на 18-а позиция също на гюле при жените.