Наполи наказа пропуските на Рома и завърза интригата за второто място (видео)

Наполи победи с 1:0 Рома в голямото дерби от 27-ия кръг на Серия "А". Срещата беше пряк дуел за второто място, като след днешната загуба "вълците" все още имат аванс пред тима на Рафаел Бенитес, както и мач по-малко заради прекъснатия мач с Парма. Резултатът със сигурност е зарадвал и феновете на шампиона Ювентус. "Старата госпожа" увеличи преднината си на върха в класирането и съвсем скоро ще може да узакони поредната си титла.

Единствения гол на "Сан Паоло" вкара Хосе Кайехон в 81-ата минута. Испанецът засече с глава перфектно центриране на Фаузи Гулам и разстреля Морган Де Санктис. Преди това Рома направи един куп пропуски, най-вече чрез Жервиньо.

Загубата е втора за "вълците" от началото на сезона, след тази от Ювентус с 0:3. Със същия резултат обаче "джалоросите" отстъпиха и при предишното си гостуване в Неапол - в турнира за Купата на Италия.

От състава на Руди Гарсия отсъстваха двете големи звезди Франческо Тоти и Даниеле Де Роси, както и титулярният ляв защитник Федерико Балдзарети. Титуляр в средата на терена беше Кевин Строотман. Холандецът получи травма в контролата на "лалетата" срещу Франция през седмицата и явно не беше напълно възстановен, защото още след четвърт час трябваше да бъде заменен от Родриго Тадей. Атаката се предвождаше от Жервиньо, а зад него действаха Мишел Бащош, Миралем Пянич и Алесандро Флоренци. На вратата отново бе Морган Де Санктис, който се завърна на "Сан Паоло", след като до лятото носеше екипа на Наполи.

Атаката на домакините беше в обичайния си вид - с Игуаин най-отпред, и триото Дрис Мертенс, Марек Хамшик и Хосе Кайехон от втора позиция. В средата на терена липсваха Жоржиньо и Валон Бехрами, който се контузи на послената тренировка. Други двама швейцарци в лицето на Блерим Джемайли и Гьокхан Инлер обаче бяха титуляри.

Съперниците подходиха смело от първата минута и заредиха опасни атаки. По-концентрирано действаха гостите, които с лекота намираха свободни пространства в защитата на Наполи. Пянич даде няколко отлични паса, но Жервиньо показа старата си слабост да пропуска от чисти позиции и това бе единствената причина Рома да не поведе още преди почивката. Най-добрата възможност пред национала на Кот Д'Ивоар се откри в 38-ата минута, но Рейна спаси неговия изстрел, а след това нападателят се засуети и не можа да намери правилно продължение.

В 42-ата минута испанският страж на Наполи демонстрира блестящ рефлекс след силен удар на Бащош, а в самия край на полувремето Де Санктис парира изстрел на Дрис Мертенс.

Второто полувреме стартира с пропуск на Кайехон, който беше изведен сам срещу Де Санктис, но стреля право в него. Секудни по-късно добро центриране от десния фланг стигна до Игуаин, но аржентинецът от воле прати топката в аут. След час игра коварен шут на Майкон летеше застрашително към долния десен ъгъл на вратата, но и този път Рейна внимаваше.

Развръзката настъпи в 81-ата минута след красива атака на домакините, преминала през Гулам и завършена от Кайехон. Бившият футболист на Реал Мадрид показа, че е опасен и при играта с глава, правейки безпомощен Де Санктис. В оставащото време Рома опита поне да изравни, но силен удар на Майкон профуча на сантиметри от левия страничен стълб.