Ботев (Луковит) настигна лидера Локо (ГО) след 3:0 в Никопол

Ботев (Луковит) вече дели първото място в Северозападна В група с Локомотив (Горна Оряховица) след като днес спечели с 3:0 като гост на Ситомир (Никопол). Двубоят е от 17-ия кръг. Гостите можеха да бият и с повече, но в края на мача пропиляха половин дузина голови ситуации. Милен Тонев откри головата им сметка в 8-ата минута, когато завърши самостоятелен пробив с точен удар. Кулминацията на двубоя бе 10 минути след почивката. Владислав Василев нахлу в наказателното поле на Ситомир където Калин Граховски го спря с нарушение, главния съдия Стоян Денев му показа червен картон и отсъди дузпа. Василев изпълни без грешка за 2:0. В 66-ата минута Милчев изненада никополския страж Красимир Иванов с удар от 25 метра и направи резултата категоричен.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XVII кръг

Видима-Раковски (Севлиево) - Спартак (Плевен)   1:4
0:1-Альоша Илиев-3 мин, 0:2-Цветков-31 мин, 0:3-Михайлов-39 мин, 0:4-Альоша Илиев-57 мин, 1:4-Стойков-60 мин. /дузпа/.

Гигант (Белене) - Трявна (Трявна)    0:2