Рилецо се измъчи срещу аутсайдера Черноморец

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи изключително трудно при домакинството си на последния в класирането – Черноморец (Бургас) с 98:89 в среща от XIX кръг на родното първенство.

Остин  Калхун беше най-резултатен за победителите с 28 точки, Върнан Тейлър и Евън Раванел добавиха съответно по 20 и 14 точки, а Йордан Бозов и Златин Георгиев се прибраха в съблекалнята с по 13 и 11 точки.

Богдан Боев вкара 23 точки за тима от Бургас, Тодор Тодоров добави 19 точки, а Димитър Рошманов и Любен Пасков записаха по 16 точки.

Успехът на самоковци не дойде никак лесно, след като през първите две части домакините подходиха с леко пренебрежение към съперника си и това им създаде изключиелно много проблеми. Гостите от Бургас използваха всяка възможност, за да отбележат и след няколко добри изяви на Пасков и Рошманов, Черноморец успя да отвори крехка преднин от 2-3 точки, която се запази до края на първото полувреме – 48:45.

На почивката старши-треньорът на Рилецо Росен Барчовски не бе спестил критиките към въитаниците си и това си пролича ясно през третата четвърт. Домакините изглеждаха преобразени и демонстрираха нагледно, че са далеч по-класния от двата състава на терена.

След 30 минути игра обратът в резултата бе налице – 69:64 за Рилски спортист, а в заключителния период домакините не допуснаха повече изненади и се поздравиха с крайния успех – 98:89.