Кошмарът Уигън сензационно спря Манчестър Сити за втора поредна година (видео)

Уигън за втора поредна година шокира Манчестър Сити, като този път актуалният носител на Купата на Англия победи с 2:1 "гражданите" като гост и ги изхвърли в 1/4-финалната фаза на турнира. През миналия сезон "Латикс" победиха с 1:0 Сити на финала и спечелиха ФА Къп. На полуфиналите Уигън ще се изправи срещу другия фаворит за трофея - Арсенал. Жорди Гомес от дузпа (27') и Джеймс Пърч (47') дадоха много изненадващ аванс на гостите. Самир Насри (68') намали, но до края ожесточените атаки на домакините не доведоха до изравнителен гол, като особено чисти положения пропусна Един Джеко.

Мануел Пелегрини бе направил шест промени в сравнение със състава, който започна във финала за "Кепитъл Уан Къп". Капитанът Венсан Компани и Давид Силва останаха на резервната скамейка за началото, но Туре Яя, Самир Насри, Хесус Навас, Серхио Агуеро и Алваро Негредо започнаха като титуляри за "гражданите".

Скот Карсън се завърна на вратата на Уигън, Калъм Макманаман също стартира, а Марк-Антоан Фортюне водеше атаката на гостите.

Двубоят започна шокиращо за "гражданите", които в 27-ата минута се оказаха изоставащи в резултата. Мартин Демикелис отново провали своя отбор, правейки нелепа, но безспорна дузпа срещу Фортюне. Жорди Гомес изпълни хладнокръвно за 0:1.

Второто полувреме също започна по ужасяващ за феновете на Ман Сити начин. В 47-ата минута Уигън стигна до втори гол, след като Джеймс Пърч изпревари Клиши, за да засече остро центриране по земя на Джеймс Макартър и да прати топката във вратата на Пантилимон за втори път. Секунди след това Фортюне вкара и трети гол, който бе отменен правилно заради засада.

Менуел Пелегрини реагира светкавично и направи трите си смени наведнъж. В игра се появиха Джеко, Силва и Милнър. В 64-ата минута късметът лиши домакините от гол, след като удар с глава на Джеко срещна страничната греда, а притичалият Давид Силва не успя да направи добавка.

Силният натиск на Ман Сити даде резултат и в 68-ата минута Самир Насри намали след шут от около 23 метра и рикошет. Останаха обаче съмнения за засада на Лескът, който не игра с топката, но може да се каже, че влияеше на играта. Няколко минути след това Ричардс можеше да изравни, но негов удар от границата на наказателното поле мина встрани от вратата. В 81-ата минута и Джеко пропусна от няколко метра, а след това не успя да вкара и с глава.

Така Уигън спечели мястото си на полуфинала, където ще се изправи срещу Арсенал.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УИГЪН 1:2

0:1 Гомес (27-д.)
0:2 Пърч (47')
1:2 Насри (68')

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!