Ямбол разгроми Спартак у дома за десетата си победа

Ямбол надигра категорично Спартак (Плевен) у дома с 91:64 (22:14, 27:13, 24:27, 18:10) и записа десетата си победа от началото на сезона в TESY Национална Баскетболна Лига. Възпитаниците на Юлиян Радионов не срещнаха особена съпротива от съперник и бяха напред в резултата през целия мач, стигайки заслужено до успеха с 27 точки разлика. Така ямболии имат 10 победи и 7 загуби, докато плевенчани са с 4 победи и 13 поражения.

Домакините се откъснаха напред в резултата в края на първата четвърт, след равностойна игра в началните й минути. Плевенчани започнаха добре и дори поведоха със 7:9, но в оставащите близо шест минути реализираха само 5 точки срещу 15 за съперника за 22:14 след една част.

Втората част се оказа ключова и точно в нея ямболии съумяха да увеличат преднината си, която за първи път стана двуцифрена след кош на Станислав Говедаров за 33:22. В оставащите пет минути до почивката разликата продължи да расте, за да бъде фиксирана на 49:27 след 20 минути.

През третата четвърт плевенчани направиха опит да се се върна в мача и в средата й намалиха пасива си до 61:45, но Ямбол запази водачеството и след 30 минути водеше със 73:54.

В последната част домакините отново вдигнаха оборотите и тотално отказаха Спартак, добавяйки още осем точки към преднината си за крайното 91:64.

Павлин Иванов бе най-резултатен със 17 точки, Димитър Маринчешки и новото попълнение Франко Кащропил добавиха по 15, а капитанът Станислав Говедаров се отчете с 14.

За Спартак Саша Топчов вкара 14, Джеймс Анакриън остана с 13, а Цветослав Острев и Росен Софрониев завършиха с по 10 всеки.

ЯМБОЛ  - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 91:64 (22:14, 27:13, 24:27, 18:10)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 14, Павлин Иванов 17, Станислав Славейков 7, Димитър Маринчешки 15, Франко Кащропил 15 (Стойо Чолаков 7, Васил Кьосев, Андрей Иванов, Росен Иванов, Сергей Цветков 9, Стоян Петков 12)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Цветослав Острев 10, Росен Софрониев 10, Васил Александров 6, Саша Топчов 14, Джеймс Анакриън 13 (Александър Дяковски 3, Симеон Ценов  4, Михаил Танев 4)