И Хъл стигна до "Уембли" (видео)

Хъл Сити стана третият отбор, който се класира за полуфиналите на Купата на Англия, след като "тигрите" победиха с класическото 3:0 Съндърланд на своя "Кей Си Стейдиъм".  Къртис Дейвис (68'), Дейвид Мейлер (72') и Мат Фрайът (77') се разписаха през второто полувреме за заслужения успех на Хъл.

В самото начало центриране на Фигероа срещна напречната греда,а Мат Фрайът можеше да открие в 25-ата минута, когато засече с глава много добро центриране на Елмохамади, но топката мина на сантиметри от дясната греда на вратата на Устари. В 34-ата минута Соне Алуко получи в наказателното поле, опита се да се завърти около Ларсон, който закачи леко с крак нападателя. Крейг Поусън посочи бялата точка - решение, което бе бурно оспорвано от гостите. Алуко обаче изпълни слабо дузпата и Устари спаси.

По-активната игра на "тигрите" след почивката даде резултат в 68-ата минута, когато  Къртис Дейвис засече с глава центриране на Хъдълстоун от пряк свободен удар. Само четири минути след това домакините решиха всичко в този двубой с втори гол. Дейвид Мейлер отне от Лий Катърмол в център, след това проби на скорост и стреля покрай Устари за 2:0.

Гостите имаха претенции и при двете голови ситуации - за това, че не е имало нарушение при първото попадение и за фаул срещу Катърмол при второто. Последният сгреши фатално в 77-ата минута, когато подари топката на Фрайът, който направи победата на Хъл класическа.

ХЪЛ СИТИ - СЪНДЪРЛАНД 3:0

1:0 Къртис Дейвис (68')
2:0 Дейвид Мейлер (72')
3:0 Мат Фрайът

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!