Безидейният Лацио се срина срещу слабак (видео)

Лацио отново разочарова тифозите си, губейки вкъщи с 0:1 от Аталанта в двубой от 27-ия кръг в Серия "А". Макси Моралес реализира единствения гол след точно час игра. По този начин "орлите" се отдалечиха на 6 точки от място в Лига Европа, след като Интер и Парма спечелиха своите мачове.

Мнозинството от привържениците на Лацио бойкотираха двубоя на "Олимпико" в знак на протест срещу управлението на президента Клаудио Лотито. Босът отново беше охраняван от солидна охрана, за да не бъде атакуван от гневните фенове. На терена изглеждаше, че и самите играчи на "небесносините" бойкотират. През първото полувреме те стигнаха само до една греда на Абдулай Конко.

В 60-ата минута Моралес се възползва от един от шансовете за Аталанта и наказа домакините. Четири минути по-късно един от лидерите на Лацио - Антонио Кандрева, си изкара втори жълт картон за симулация за дузпа и беше изгонен. Първият картон на италианския национал пък беше за протест срещу отсъждане на съдията, като крилото демонстративно хвърли топката.

Столичани можеха да изравнят в 75-ата минута, но за тяхно съжаление на стрелкова позиция се озова централният защитник Джузепе Биава, който не е известен с головите си умения и логично не уцели вратата.

В ответната атака Моралес пропусна да направи 2:0 за състава от Бергамо.

Все пак гостите удържаха преднината си и записаха дубъл над Лацио за сезона, след като бяха спечелили и първата среща през есента с 2:1.