"Остриетата" пронизаха Чарлтън и са на полуфинал за Купата на Англия (видео)

Тимът от Първа лига Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи с 2:0 Чарлтън. По този начин "остриетата" отстраниха от турнира четвърти отбор, играещ на по-високо ниво в английския футбол. Райън Флин (66') и Джон Брейфорд (67') вкараха два гола в рамките на минута, с което осигуриха на Шефилд Ю мач на "Уембли".

Домакините бяха доста по-активни през първата част и създадоха повече опасности пред вратата на Бен Хамър. Конър Коуди дори вкара топката в мрежата зад стража на Чарлтън, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 52-ата минута Хари Магуайър стреля на сантиметри встрани. Няколко минути след това пък Хариът пропусна най-добрата възможност за Чарлтън до момента, като на празна врата не успя да се разпише.

В 65-ата минута домакините заслужено стигнаха до гола. Бакстър центрира отляво към далечната греда, а Райън Флин се измъкна зад отбраната на Чарлтън и с атрактивен удар порази целта. Само минута след това Джой Брейфорд удвои след изстрел от около 25 метра и рикошет в крака на Ричард Ууд.

До края още едно попадение на Коуди бе отменено заради засада.

Така Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите на ФА Къп за десети път в своята история, като "остриетата" ще научат своя съперник по-късно днес.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - ЧАРЛТЪН 2:0

1:0 Флин (66')
2:0 Брейфорд (67')

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!