Пет гола белязаха дербито на опашкарите в "А" група (видео)

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) победи Нефтохимик с 3:2 в среща от 26-ия кръг на "А" група и по този начин завърши редовния сезан на предпоследно място с три точки пред днешния си опонент. Борислав Хазуров отбеляза в 8-ата минута. В 43-ата минута гостите изравниха. Божинов центрира в наказателното поле на Пирин, където Живко Петков успя да засече топката с глава и да я прати във вратата на Абди Абдиков.

През второто полувреме настъпи часът на Марио Близнаков, който в рамките на три минути отбеляза две попадения. Две минути след подновяването на срещата Близнаков покачи резултата на 2:1 в полза на домакините, след като отбеляза с глава на празна врата.

В 50-ата минута състезетелят за втори път записа името си сред голмайсторите. Футболистът получи топката в наказателното поле, финтира прекия си пазач и с прецизен изстрел не остави шанс на стража на "шейховете".

В 67-ата минута Божинов върна своя отбор в мача, отбелязвайки от дузпа за нарушение срещу Живко Петков.

Малко преди това най-добрият играч в редиците на Пирин - Марио Близнаков получи контузия и бе заменен.

В минутите до края на двубоя, тимът от Бургас се опита да изравни, но силите за нещо повече от почетна загуба така и не им стигнаха.