Зрелищно дерби във "В" група събра 7000 на стадиона (видео + галерия)

Етър и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 1:1 в дербито от втория пролетен кръг на Северозападната "В" група. Тихомир Кънев вкара за гостите в 49-ата минута, а Тодор Чирпанов изравни шест минути след това. В последните минути елитният рефер Николай Йорданов изгони по един футболист и от двата отбора.

Двубоят беше излъчен пряко в ефира на Sportal TV.

Около 7000 зрители присъстваха на трибуните на "Ивайло" във Велико Търново, докато масово по стадионите в "А" и "Б" група не могат да се съберат и по 1000 запалянковци. От тях около 2000 бяха от Горна Оряховица. Сред агитката на Локо имаше представители на фенклубовете на Локомотив (Пловдив) и Спартак (Варна). Интересът към мача още по-голям, защото той беше първи за "виолетовите" на техния стадион за сезона, защото досега тревната настилка на спортното съоръжение беше в ремонт.

Срещата беше от важно значение и за двата отбора, защото те водят битка за промоция в "Б" група. Преди този кръг Локо беше лидер 3 точки повече от Етър и с 2 точки повече от Ботев (Луковит).

Макар да играят в третото ниво, и "виолетовите", и "железничарите" демонстрираха добър футбол. Все пак си личеше, че Локо е малко по-класният тим и като цяло може повече да съжалява за изпусната победа. В състава на треньора Ценко Гавазов личаха имената на редица бивши играчи на Етър като Николай Петров, Йордан Петров, Тихомир Кънев, Антоний Балъков, синовете на Бончо Генчев Любомир и Явор, Красен Трифонов и др.

Двата гола в двубоя бяха идентични, като дойдоха след груби грешки на вратарите.  В 49-ата минута този на Етър Венцислав Димитров изпусна привидно лека за хващане топка и Кънев, който е голмайстор на "В" група, реализира с лекота за 0:1. В 55-ата минута обаче домакините отговориха. Вратарят на Локо Пламен Христанов не успя да улови лек изстрел отблизо и Чирпанов с лекота направи 1:1.

Веднага след попадението на "болярите"  Тодор Стоев пропусна отлична възможност отново да даде аванс на Локо.

В 80-ата минута Етър остана с човек по-малко, след като Мартин Николов беше изгонен за два жълти картона. "Черно-белите" вкараха още един нападател в стремежа си да стигнат до победата, но това не даде резултат. В 90-ата минута и те останаха с 10 души, тъй като Атанас Фиданин също беше отстранен за две официални предупреждения.