Антъни с 26 точки за победата на Никс срещу Кливлънд

Кармело Антъни реализира 26 точки за победата на Ню Йорк със 107:97 навън срещу Кливлънд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Амар Студамайър добави още 17 точки и 12 борби за отбора на Никс, който спечели трета поредна победа в Лигата.

Кармело Антъни пропусна при първите си шест стрелби в двубоя, но след това даде своя принос за важния успех в силната втора част на сезона за Ню Йорк. Джей Ар Смит реализира 17 точки, а съотборникът му Тайсън Чандлър се отчете с 15 точки за Никс. Кайри Ървинг беше най-резултатен с 30 точки и 8 асистенции и 8 борби, но това не беше достатъчно на Кливлънд да избегне поражението.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Тони Паркър вкара 30 точки за победата на Сан Антонио със 121:112 у дома срещу Орландо. Ману Джинобили добави още 24 точки в актива на Спърс.

Кави Леонард отбеляза 17 точки, а Тиаго Сплитър реализира още 15 точки за лидера в Югозападната дивизия. Тобиас Харис се разписа с 23 точки за Меджик. Блейк Грифин вкара 27 точки и овладя 8 борби за драматичната победа на Лос Анджелис Клипърс със 109:108 у дома срещу Атланта. Крис Пол добави още 19 точки, включително и кош, дал аванс за домакините в последната минута на четвъртия период.

ДеАндре Джордън завърши с 13 точки и 12 овладени топки под кошовете за лидера в Тихоокенаската дивизия - Клипърс. Атланта записа 14 загуба в последните си 15 двубоя и шесто поредно поражение в НБА. ДеМар Керъл беше най-резултатен за Хоукс с 19 точки.