Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Базел изпусна победата у дома

Отборът на Базел, без контузения Иван Иванов, изпусна да победи тима на Санкт Гален в домакинството си от 24-ия кръг в първенството на Швейцария, завършвайки 1:1. Срещата се оказа изненадващо трудна за домакините, които изпуснаха две точки.

Дълго време нулевото реми на терена се запазваше, но в 78-ата минута Кала даде преднина на Базел. Само три минути по-късно обаче домакините допуснаха изравняване след точен удар на Каранович и в крайна сметка срещата завърши 1:1.

Въпреки това равенство Базел остава еднолично начело в класирането с 45 точки. Втори и трети са Грасхопър и Йънг Бойс с по 40 точки, като вторите имат и мач по-малко. Санкт Гален пък е на 6-ото място с 32 точки.