Аугсбург се намърда на евромясто (видео)

Отборът на Аугсбург надви с 2:1 като гост Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. Халил Алтънтоп (35) и Тобиас Вернер (81) донесоха успеха на баварците. Преди това Рафал беше открил в петата минута. Победата качи Аугсбург на шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Домакините успяха да вземат ранен аванс. В петата минута Рафаел отбеляза с прецизен шут от 20 метра след подаване на Патрик Херман. Момчетата на Лусиен Фавре показаха добър, комбинативен футбол, но бяха наказани при първата грешка в защита. В 35-ата Халил Алтънтоп отбеляза от седем метра - 1:1.

След почивката усилията на домакините не бяха достатъчни за попадение. Вместо това в 81-ата минута Тобиас Вернер зарадва баварския тим. Вернер се разписа с удар от седем метра в десния ъгъл - 1:2.

Снимка: Getty Images/Guliver