Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

"Биковете" се провалиха в дебюта на новата си звезда (видео)

Амбициозният тим на Краснодар започна с фалстарт втория дял от първенството в Русия. "Биковете" отстъпиха у дома с 0:1 от борещия се за оцеляване Урал и пропуснаха чудесна възможност да излязат на 4-о място преди утрешното столично дерби между ЦСКА (Москва) и Динамо (Москва). Единствения гол в мача на стадион "Кубан" отбеляза Жерсон Азеведо в 19-ата минута. Със спечелените три точки съставът на Александър Тарханов вече има 15 и се изравни с Том (Томск).

Титуляр за Краснодар беше бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо, а през второто полувреме дебют направи и новата звезда на отбора Роман Широков. Дошлият под наем от Зенит руски национал влезе в 56-ата минута на мястото на Ари.

Краснодар беше в ролята на фаворит, но отборът не издържа на напрежението и загуби от съперник, който му отстъпва като класа. В 19-ата минута Азеведо стреля от границата на наказателното поле и с помощта на лек рикошет топката се озова зад гърба на Александър Филцов.

До почивката домакините не създадоха нищо интересно в офанзивен план, а през второто полувреме най-добрата възможност за изравняване пропусна Широков в 77-ата минута. Халфът получи чудесен пас от Жоазиньо, но шутира покрай вратата.