Ман Юнайтед отново безкомпромисен като гост (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа във Висшата лига, след като надигра с класическото 3:0 Уест Бромич като гост на "Дъ Хоутърнс". Успехът е втори поред далеч от дома за "червените дяволи" в Премиър лийг след този над Крисъл Палас в Лондон (2:0). Възпитаниците на Дейвид Мойс изнесоха добър мач и заслужено стигнаха до победата. Те не допуснаха много положения пред вратата на Давид де Хеа, а в същото време демонстрираха добра успеваемост при открилите се пред нападателите им възможности за гол, за да нанижат три гола във вратата на съперника. С гол и асистенция се отчете Уейн Рууни, който вкара втория гол в двубоя, а след това изведе Дани Уелбек, за да оформи резервата на Ман Юнайтед крайното 0:3.

Фил Джоунс откри резултата в 34-ата минута на двубоя след остро центриране на Робин ван Перси от пряк свободен удар. Той заби топката силно в мрежата на Бен Фостър, след като изпревари отбраната на "дроздовете", за да засече майсторски острата топка, доставена от Ван Перси на близката греда. До края на полувремето гостите можеха да удвоят своя аванс, но не успяха да преодолеят Фостър от добри положения.

След почивката футболистите на Ман Юнайтед продължиха да доминират и с голове на Уейн Рууни след отлична комбинация в половината на домакините и Дани Уелбек осем минути преди края узакониха победата си. Рууни наниза топката в мрежата зад Фостър с глава след центриране на Рафаел да Силва, с което завърши отлична атака на своя отбор, преминала през Ван Перси и Аднан Янузай. Попадението на Уелбек също бе демонстрация на добро взаимодействие от страна на нападателите на гостите.

Поражението оставя Уест Бримич само на точка над зоната на изпадащите в класирането. Възпитаниците на Пепе Мел обаче може спокойно да попаднат в нея, тъй като Съндърланд има два мача в аванс в сравнение с тях.