Берое даде отпор на Левски, но загуби

Левски започна успешно третия етап от редовния сезон в Тesy НБЛ, след като се наложи с резултат 83:69 като гост на Берое. Отборите откриха 19-ия кръг в зала Общинска в Стара Загора, а след като се откъснаха напред през втората част, "сините" запазиха аванс до края на срещата и си тръгнаха с победата. До момента те имат 12 успеха и 5 поражения, а Берое е с актив 1-16, като това беше десета поредна загуба за тима. В следващия кръг Левски гостува на Балкан, а Берое - на Рилски спортист.
Срещата започна изключително равностойно, като през цялата първа част отборите се гониха в резултата, а за старозагорци се завърна Тихомир Желев, който пропусна голяма част от сезона и в началото на годината бе обявено, че се разделя с тима. След силна първа част домакините водеха с 2 точки.
"Сините" записаха серия от 15-1 през втория период и в един момент водеха с 16 точки, а на почивката авансът им беше 11. Макар че на моменти Берое се приближаваше на 4-5 точки от съперника, Левски не изпусна водачеството през третия период, а в средата на четвъртия преднината на гостите отново стана двуцифрена. Гостите запазиха комфортна преднина до края, за да си тръгнат с очаквана победа.
За победителите най-резултатни с по 16 точки бяха Брандън Хийт (8 асистенции) и Джумейн Джоунс (11 борби). 15 вкара Лайънъл Чалмърс, а 14 - Христо Захариев. За Берое Омар Стронг отбеляза 23 точки, 14 добави Тихомир Желев, а с 12 и 9 борби се отчете Доминик Фъргюсън.