Хасково 2012 изненада Левски и е на финал за Купата

Отборът на Хасково 2012 поднесе голямата изненада на старта на турнира за Купата на България при дамите, след като се наложи над фаворита за трофея – Левски с 81:70 след продължение и по този начин си гарантира място във финала.

Най-резултатна за момичетата на Елена Станкова беше Биджони Рийвс с 23 точки, Уолтия Рол записа на сметката си „дабъл-дабъл” - 21 точки и 13 борби, а с 15 точки и 13 борби завърши Лидия Върбанова.

Шарел Алън приключи с 19 точки и 11 борби за столичанки, а Христина Иванова вкара 18 точки.

Баскетболистките на Левски започнаха добре двубоя и поведоха с 8:2, като до края на първата четвърт момичетата на Стефан Михайлов успяха да удържат натиска на съперничките си и запазиха крехка преднина – 18:15.

Баскетболистките на Хасково успяха да стигнат до равенството – 25:25 малко преди края на втория период, но буквално в заключителните секунди Левски отново успя да излезе едни гърди напред, след като Димитрова вкара един наказателен удар – 28:27.

В началните минути на второто полувреме гонитбата в резултата между двата тима продължи с пълна сила, което доведе и до многократни размени на лидерството в резултата. Едва в началото на заключитените десет минути на срещата баскетболистките на Левски отново вдигнаха оборотите и стигнаха до най-голямата си преднина – 57:47.

Това сякаш внесе измамно спокойствие в редиците на столичанки, което беше моментално наказано. Хасковлийки се активизираха и се върнаха в мача, а тройка на Рийвс прати мача в продължение – 65:65.

В допълнителните пет минути възпитаничките на Елена Станкова бяха пълни господари на терена, а серията от 16:5 им позволи да спечелят мача и да се класиран на финал за Купата – 81:70.