Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Левски спира най-черната си серия в първото дерби на 8-и март

Утрешният четвърти за този сезон сблъсък между Левски и ЦСКА ще е едва вторият на 8-и март в близо 66-годишната история на дербито. Първият е през сезон 1958/1959 година, когато “сините” печелят с 1:0. Голът отбелязва Христо Илиев – Патрата (б.а. - на снимката) в 64-ата минута пред 50 000 зрители на “Васил Левски”.

Интересен факт е, че този успех е дълго чакан от 26-кратните шампиони на България, които преди това нямат победа над “армейците” от март 1953 година в “А” група.

Следва най-дългата положителна серия на ЦСКА срещу вечния съпреник - 11 мача – седем победи и четири равенства с голова-разлика 28:8 за “червените”. Именно тогава следват две от най-големите победи за тима от Борисовата градина – 5:0 (б.а. - септември 1953) и 4:0 (б.а. - април 1957 година).

Между двете големи победи следват три пъти 3:1 и веднъж 3:0, които показват тоталната доминация над “сините” в този период. Както е известно, от 1949 година до 19-и април 1957 година Левски играе под името Динамо.