Сан Антонио постигна първа победа над водач в дивизия през сезона в НБА

Сан Антонио се наложи над Маями със 111:87 след силна игра в последната четвърт от мача. Така Шпорите постигнаха първа победа през този сезон над някой от водачите в дивизиите. Ден след като звездата на Маями Хийт ЛеБрон Джеймс заяви, че не смята Сан Антонио за прекалено стар отбор за спечелване на титлата в НБА, те затвърдиха мнението му. Най-старият в състава им, 37-годишният Тим Дънкан, завърши с 23 точки и 11 борби. До днес Сан Антонио имаха 8 поражения в 8 мача срещу Оклахома, Индиана, Маями и Хюстън, а вече с баланс 45-16 вървят здраво по стъпките на лидера на Запад Оклахома. Крис Бош - който се очертава като най-постоянния играч на Маями, завърши с 24 точки. Джеймс пък за пореден път излезе на площадката с маска на лицето заради счупения си нос, завърши с 19.

Оклахома Сити отстъпи при визитата си на Финикс със 122:128, като Джералд Грийн направи свой личен рекорд и наниза 41 точки за победителите. Горан Драгич пък добави 22, а 7 от тях бяха вкарани в последните две минути и половина. Грийн също така записа личен рекорд и при стрелбата от тройката, вкарвайки осем пъти. Само в третата част на мача той реализира 25 точки. За гостите от Оклахома Ръсел Уестбрук вкара 36 точки, добави по 9 асистенции и 9 борби, а ветеранът Кевин Дюрант се отчете с 34. Поражението прекъсна серията от 11 поредни победи на Тъндър срещу този противник. Дюрант пък вкара 25 или повече точки в 27 поредни мача, като по този показател изравни легендата Алън Айвърсън за втората най-дълга подобна серия в НБА в последните 25 години. Айвърсън е направил това през сезона 2000/2001.

В дербито на Лос Анджелис, Клипърс размаза Лейкърс с 48 точки разлика- 142:94. Това е най-тежкото поражение за Лейкърс изобщо в клубната история, както и естествено най-голяма разлика в мачовете между двата градски съперника. Необичайно, но тази година Клипърс са на последното място в Тихоокеанската дивизия, докато Клипърс са 1-и. До момента най-голямата разлика в мач между тях е била регистрирана през 1979-а година, когато Езерняците спечелиха с 46 точки. За Клипърс осем играчи вкара двуцифрен личен резултат. Гардът Дарън Колисън се отчете с 24 точки, помагайки за шестата поредна победа на отбора. Лейкърс пък има 9 поражения в последните 12 мача и твърдо на дъното с балас 21-41. Центърът Блейк Грифин завърши мача с 20 точки, 11 борби и 7 асистенции за победителите, а всички титуляри седнаха на пейката по решение на треньора Док Ривърс след началото на третата част.